  • MRA-05R5600FE48
MRA-05R5600FE48
advertisement
Manufacturer No:
MRA-05R5600FE48
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-MRA-05R5600FE48
Datasheet:
MRA-05R5600FE48
Description:
Through Hole 560mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
MRA-05R5600FE48
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    560mOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    4W
  • Diameter
    4.24mm
  • Length
    16.51mm