  • MRF 160-BULK-SHORT
MRF 160-BULK-SHORT
advertisement
Manufacturer No:
MRF 160-BULK-SHORT
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
HK JDW NO:
106-MRF 160-BULK-SHORT
Package:
Radial, Can, Vertical
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MRF 160-BULK-SHORT
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can, Vertical
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MRF
  • Size / Dimension
    0.329Dia x 0.303 H 8.35mmx7.70mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    160mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    0.016
  • DC Cold Resistance
    2.3Ohm