  • MRS16000C4022FRP00
MRS16000C4022FRP00
advertisement
Manufacturer No:
MRS16000C4022FRP00
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-MRS16000C4022FRP00
Package:
Axial
Description:
40.2kOhms, 0.4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MRS16000C4022FRP00
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MRS16
  • Size / Dimension
    0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    40.2kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Length
    3.6068mm
  • Width
    1.6mm