  • MRS25000C1200FRP00
MRS25000C1200FRP00
advertisement
Manufacturer No:
MRS25000C1200FRP00
HK JDW NO:
886-MRS25000C1200FRP00
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 120Ohm, 0.6W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MRS25000C1200FRP00
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 350
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    600mW
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    600mW
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Diameter
    2.5mm