  • MS-14-140-Y
MS-14-140-Y
advertisement
Manufacturer No:
MS-14-140-Y
HK JDW NO:
157-MS-14-140-Y
Package:
Datasheet:
MS-14-140-Y
Description:
BARRIER BLOCK MARKER STRIP 14POS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MS-14-140-Y
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Number of Pins
    14
  • Published
    2010
  • Series
    140
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Label, Screw In
  • Max Operating Temperature
    148°C
  • Min Operating Temperature
    -48°C
  • Number of Rows
    2
  • HTS Code
  • Pitch
    0.375 9.53mm
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Number of Decks
    1
  • Number of Ways
    14
  • Safety Approval
    UL; CSA
  • Rated Current
    15A
  • Fastening Method
    SOLDER
  • Legend
    Blank
  • Rated Voltage
    250V