  • MS27467T25F24SA
MS27467T25F24SA
advertisement
Manufacturer No:
MS27467T25F24SA
Manufacturer:
SOURIAU-SUNBANK
HK JDW NO:
766-MS27467T25F24SA
Package:
Datasheet:
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 24 Positions Crimp Gold Nickel Bulk A Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
MS27467T25F24SA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Insert Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-DTL-38999 Series I
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    Coupling Nut
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    24
  • Color
    Silver
  • Applications
    Aviation, Communication Systems, Marine, Medical, Military
  • Fastening Type
    Bayonet Lock
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • MIL Conformance
    YES
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
    NO
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Current Rating (Amps)
    13A 23A
  • Total Number of Contacts
    24
  • Orientation
    A
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Current Rating
    23A