  • MS27468T21F11SA
MS27468T21F11SA
advertisement
Manufacturer No:
MS27468T21F11SA
HK JDW NO:
61-MS27468T21F11SA
Package:
Datasheet:
MS27468T21F11SA
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 11 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk A Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
MS27468T21F11SA
  • Mount
    Bulkhead, Front Side Nut, Jam Nut, Panel
  • Mounting Feature
    Bulkhead - Front Side Nut
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-DTL-38999 Series I, LJT
  • Published
    2006
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    Shielded
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    11
  • Color
    Silver
  • Total Number of Contacts
    11
  • Orientation
    A
  • Depth
    49.22mm
  • Current Rating
    23A
  • Military Standard
    MIL-DTL-38999
  • Shell Finish
    Electroless Nickel
  • Shell Size - Insert
    21-11
  • Contact Gender
  • Contact Style
    Socket
  • Plating
    Electroless Nickel, Passivated, Steel
  • Length
    31.57mm