  • MS27499E18F32P
MS27499E18F32P
advertisement
Manufacturer No:
MS27499E18F32P
HK JDW NO:
61-MS27499E18F32P
Package:
Datasheet:
MS27499E18F32P
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 32 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
MS27499E18F32P
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Published
    2006
    e4
  • Pbfree Code
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    32
  • Color
    Silver
    Female
  • Additional Feature
    STANDARD: MIL-DTL-38999, COMPATIBLE CONTACT: M39029/58-363
  • Total Number of Contacts
    32
  • Depth
    33.32mm
  • Current Rating
    7.5A
  • Shell Finish
    Electroless Nickel
  • Shell Size - Insert
    18-32
  • Contact Style
    Pin
  • Plating
    Electroless Nickel
  • Length
    16.91mm