  • MS27656T25F24SC
MS27656T25F24SC
advertisement
Manufacturer No:
MS27656T25F24SC
Manufacturer:
SOURIAU-SUNBANK
HK JDW NO:
766-MS27656T25F24SC
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 24 Positions Crimp Gold Nickel Bulk C Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
MS27656T25F24SC
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Insert Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Series
    Military, MIL-DTL-38999 Series I
  • Pbfree Code
  • Number of Positions
    24
  • Applications
    Aviation, Communication Systems, Marine, Medical, Military
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Current Rating (Amps)
    13A 23A