  • MS3106E22-14PF187
MS3106E22-14PF187
advertisement
Manufacturer No:
MS3106E22-14PF187
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
HK JDW NO:
410-MS3106E22-14PF187
Package:
Datasheet:
MS3106E22-14PF187
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 19 Positions Solder Cup Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded
Step5Bar-code shipping tag
MS3106E22-14PF187
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Number of Pins
    16
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-DTL-5015, MS
  • Feature
    Cable Clamp, Coupling Nut
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder Cup
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    19
  • Color
    Olive Drab
  • Voltage - Rated
    500VAC 700VDC
  • Fastening Type
    Threaded
  • Contact Finish - Mating
    Silver
  • Orientation
    N (Normal)
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Current Rating
    22A