  • MS3108E24-28SF187
MS3108E24-28SF187
advertisement
Manufacturer No:
MS3108E24-28SF187
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
HK JDW NO:
410-MS3108E24-28SF187
Package:
Datasheet:
MS3108E24-28SF187
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line), Right Angle 24 Positions Solder Cup Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded
Quantity:
In Stock : 5
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MS3108E24-28SF187
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line), Right Angle
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-DTL-5015, MS
  • Published
    2011
  • Feature
    Cable Clamp, Coupling Nut
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    24
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    200VAC 250VDC
  • Fastening Type
    Threaded
  • Contact Finish - Mating
    Silver
  • Orientation
    N (Normal)
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Current Rating
    22A