  • MS3471L24-31PY
MS3471L24-31PY
advertisement
Manufacturer No:
MS3471L24-31PY
HK JDW NO:
795-MS3471L24-31PY
Package:
Datasheet:
MS3471L24-31PY
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 31 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk Y Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
MS3471L24-31PY
    Aluminum
  • Insert Material
    Plastic
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Series
    Military, MIL-DTL-26482 G Series II, AFD
  • Published
    2001
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    31
  • Applications
    Aviation, Automotive, Military
  • Gender
    Receptacle
  • Voltage - Rated
    600V
    GENERAL PURPOSE
  • Total Number of Contacts
    31
  • Orientation
    Y
  • Current Rating
    13A