  • MS3475W20-39PY
MS3475W20-39PY
advertisement
Manufacturer No:
MS3475W20-39PY
HK JDW NO:
795-MS3475W20-39PY
Package:
Datasheet:
MS3475W20-39PY
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk Y Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
MS3475W20-39PY
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    39
  • Color
    Olive Drab
  • Voltage - Rated
    600V
    GENERAL PURPOSE
  • Current Rating (Amps)
    7.5A 13A
  • Total Number of Contacts
    39
  • Orientation
    Y
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    13A