  • MS3476W20-16PZ
MS3476W20-16PZ
advertisement
Manufacturer No:
MS3476W20-16PZ
HK JDW NO:
795-MS3476W20-16PZ
Package:
Datasheet:
MS3476W20-16PZ
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 16 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk Z Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
MS3476W20-16PZ
    Select All
  • Shell Size - Insert
    20-16
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • Contact Gender
    Male
  • Empty Shell
    NO
  • Backshell Type
    SOLID
  • Body Plating
    Cadmium
  • REACH SVHC
    Unknown
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Ratings
    Environment Resistant, IP67
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    16
  • Color
    Olive Drab
  • Voltage - Rated
    600V
  • Total Number of Contacts
    16
  • Orientation
    Z
  • Current Rating
    13A