  • MS9225H24B-FSR-2EM
MS9225H24B-FSR-2EM
advertisement
Manufacturer No:
MS9225H24B-FSR-2EM
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-MS9225H24B-FSR-2EM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MS9225H24B-FSR-2EM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    0.225lb 102.06g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Series
    MS9225-S
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.200A
  • Ingress Protection
    IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • RPM
    4500 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    73.6 CFM (2.06m3/min)
  • Noise
    49.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.340 in H2O (84.7 Pa)