  • MSD7342-472MLB
MSD7342-472MLB
advertisement
Manufacturer No:
MSD7342-472MLB
HK JDW NO:
3194-MSD7342-472MLB
Step5Bar-code shipping tag
MSD7342-472MLB
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Resistance
    25.5mOhm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    4.7 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    2.46A
  • Frequency - Self Resonant
    35MHz
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Case/Size Code
    3030
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    51mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    4.7 µH
  • RMS Current (Irms)
    1.74A
  • Inductance - Parallel
    4.7 μH
  • Inductance - Series
    18.8 μH
  • Height
    4.6mm
  • Length
    7.5mm
  • Width
    7.5mm