  • MSE14MCH2S
MSE14MCH2S
advertisement
Manufacturer No:
MSE14MCH2S
HK JDW NO:
512-MSE14MCH2S
Package:
Datasheet:
MSE14MCH2S
Description:
Audio Indicators & Alerts 7to14Vdc Med75-85dB Sealed BIRD CHIRP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MSE14MCH2S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Weight
    4.000004g
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    MSE
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.906W 23.00mmx23.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated DC
    14V
  • Technology
    Piezo
  • Current Rating
    50mA
  • Frequency
    3.85kHz
  • Operating Supply Current
    50mA
  • Operating Mode
    Chirp
  • Input Type
    DC
  • Current - Supply
    50mA
  • Voltage Range
    7V~14V
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    75dB @ 7V, 30cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Duration
    Repeating every 1.2 Sec
  • Height
    14mm
  • Height Seated (Max)
    0.535 13.60mm
  • Length
    23mm
  • Width
    23mm