  • MSMBG11AE3
MSMBG11AE3
advertisement
Manufacturer No:
MSMBG11AE3
HK JDW NO:
523-MSMBG11AE3
Datasheet:
MSMBG11AE3
Step5Bar-code shipping tag
MSMBG11AE3
  • Voltage - Breakdown (Min)
    12.2V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Clamping Voltage
    18.2V
  • Peak Pulse Current
    33A
  • Reverse Standoff Voltage
    11V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    12.85V
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ