  • MSMBG130A
MSMBG130A
advertisement
Manufacturer No:
MSMBG130A
HK JDW NO:
523-MSMBG130A
Datasheet:
MSMBG130A
Step5Bar-code shipping tag
MSMBG130A
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    235
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    20
  • Voltage - Breakdown (Min)
    144V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    209V
  • Peak Pulse Current
    2.9A
  • Reverse Standoff Voltage
    130V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA