  • MSMBG7.5CA
MSMBG7.5CA
advertisement
Manufacturer No:
MSMBG7.5CA
HK JDW NO:
523-MSMBG7.5CA
Datasheet:
MSMBG7.5CA
Step5Bar-code shipping tag
MSMBG7.5CA
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    8.33V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    12.9V
  • Peak Pulse Current
    46.5A
  • Reverse Standoff Voltage
    7.5V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA