  • MSMBG85CAE3
MSMBG85CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MSMBG85CAE3
HK JDW NO:
523-MSMBG85CAE3
Datasheet:
MSMBG85CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MSMBG85CAE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
    2
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    94.4V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    4.4A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    137V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    85V
  • Breakdown Voltage
    99.2V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    85V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    600W