  • MSMBJ170CAE3
MSMBJ170CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MSMBJ170CAE3
HK JDW NO:
523-MSMBJ170CAE3
Datasheet:
MSMBJ170CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MSMBJ170CAE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    189V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Clamping Voltage
    275V
  • Peak Pulse Current
    2.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    170V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Test Current
    1mA