  • MSMBJ26CAE3
MSMBJ26CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MSMBJ26CAE3
HK JDW NO:
523-MSMBJ26CAE3
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
MSMBJ26CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MSMBJ26CAE3
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Voltage - Breakdown (Min)
    28.9V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    42.1V
  • Peak Pulse Current
    14.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    26V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA