  • MSMBJ36CAE3
MSMBJ36CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MSMBJ36CAE3
Manufacturer:
Microsemi
HK JDW NO:
523-MSMBJ36CAE3
Datasheet:
MSMBJ36CAE3
Description:
Diode TVS Single Bi-Dir 36V 600W 2-Pin DO-214AA
Step5Bar-code shipping tag
MSMBJ36CAE3
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    40V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Clamping Voltage
    58.1V
  • Peak Pulse Current
    10.3A
  • Reverse Standoff Voltage
    36V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Test Current
    1mA