  • MSMBJ43CA
MSMBJ43CA
advertisement
Manufacturer No:
MSMBJ43CA
HK JDW NO:
523-MSMBJ43CA
Datasheet:
MSMBJ43CA
Step5Bar-code shipping tag
MSMBJ43CA
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
    J BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    235
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    20
    1
  • Polarity
    Bidirectional
  • Leakage Current
    No
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    8.6A
  • Clamping Voltage
    69.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    43V
  • Peak Pulse Current
    8.6A
  • Reverse Standoff Voltage
    43V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Test Current
    1mA
  • Reverse Breakdown Voltage
    47.8V