  • MSMCG15A
MSMCG15A
advertisement
Manufacturer No:
MSMCG15A
HK JDW NO:
523-MSMCG15A
Datasheet:
MSMCG15A
Step5Bar-code shipping tag
MSMCG15A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to MSMCG15A .
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    1
  • Polarity
    Unidirectional
  • Leakage Current
    1μA
  • Voltage - Breakdown (Min)
    16.7V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    61.5A
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    24.4V
  • Peak Pulse Current
    61.5A
  • Reverse Standoff Voltage
    15V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Test Current
    1mA
  • Reverse Breakdown Voltage
    16.7V