  • MSMCG48AE3
MSMCG48AE3
advertisement
Manufacturer No:
MSMCG48AE3
HK JDW NO:
523-MSMCG48AE3
Datasheet:
MSMCG48AE3
Step5Bar-code shipping tag
MSMCG48AE3
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Voltage - Breakdown (Min)
    53.3V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    77.4V
  • Peak Pulse Current
    19.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    48V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Test Current
    1mA