  • MSMCGLCE16AE3
MSMCGLCE16AE3
advertisement
Manufacturer No:
MSMCGLCE16AE3
HK JDW NO:
523-MSMCGLCE16AE3
Datasheet:
MSMCGLCE16AE3
Step5Bar-code shipping tag
MSMCGLCE16AE3
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
    1
  • Power Dissipation-Max
    5W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    17.8V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Clamping Voltage
    26V
  • Peak Pulse Current
    57A
  • Reverse Standoff Voltage
    16V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    18.75V
  • Capacitance @ Frequency
    100pF @ 1MHz