  • MSMCJ20CA/TR
MSMCJ20CA/TR
advertisement
Manufacturer No:
MSMCJ20CA/TR
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-MSMCJ20CA/TR
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MSMCJ20CA/TR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MSMCJ20CA/TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
    SMCJ (DO-214AB)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    22.2V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    46.3A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    32.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    20V