  • MSMCJ43CA
MSMCJ43CA
advertisement
Manufacturer No:
MSMCJ43CA
HK JDW NO:
523-MSMCJ43CA
Datasheet:
MSMCJ43CA
Step5Bar-code shipping tag
MSMCJ43CA
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Terminal Form
    J BEND
  • Voltage - Breakdown (Min)
    47.8V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    69.4V
  • Peak Pulse Current
    21.6A
  • Reverse Standoff Voltage
    43V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    50.3V
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ