  • MSMCJLCE18A
MSMCJLCE18A
advertisement
Manufacturer No:
MSMCJLCE18A
HK JDW NO:
523-MSMCJLCE18A
Datasheet:
MSMCJLCE18A
Step5Bar-code shipping tag
MSMCJLCE18A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Terminal Form
    C BEND
  • Pin Count
  • Number of Elements
    1
  • Power Dissipation-Max
    5W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    20V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Clamping Voltage
    29.2V
  • Peak Pulse Current
    51A
  • Reverse Standoff Voltage
    18V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    21.05V
  • Capacitance @ Frequency
    100pF @ 1MHz