  • MSMLJ30ATR
MSMLJ30ATR
advertisement
Manufacturer No:
MSMLJ30ATR
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-MSMLJ30ATR
Package:
Datasheet:
MSMLJ30ATR
Description:
MSML Series 48.4 V 3000 W Surface Mount Transient Voltage Suppressor - DO-214AA
Step5Bar-code shipping tag
MSMLJ30ATR
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Max Operating Temperature
    150 °C
  • Min Operating Temperature
    -65 °C
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    Unidirectional
  • Leakage Current
    2 µA
  • Power Dissipation
    3 kW
  • Clamping Voltage
    48.4 V
  • Peak Pulse Current
    62 A
  • Reverse Standoff Voltage
    30 V
  • Peak Pulse Power
    3 kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1 mA
  • Reverse Breakdown Voltage
    33.3 V
  • Max Breakdown Voltage
    36.8 V
  • Min Breakdown Voltage
    33.3 V