  • MSMLJ58CA
MSMLJ58CA
advertisement
Manufacturer No:
MSMLJ58CA
HK JDW NO:
523-MSMLJ58CA
Datasheet:
MSMLJ58CA
Step5Bar-code shipping tag
MSMLJ58CA
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    DO-214AB, SMC
  • Number of Pins
    2
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
    Single
  • Voltage - Breakdown (Min)
    64.4V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Max Reverse Leakage Current
    2μA
  • Clamping Voltage
    93.6V
  • Peak Pulse Current
    32A
  • Reverse Standoff Voltage
    58V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Bidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W