  • MSS1210-225KEB
MSS1210-225KEB
advertisement
Manufacturer No:
MSS1210-225KEB
HK JDW NO:
3194-MSS1210-225KEB
Step5Bar-code shipping tag
MSS1210-225KEB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 9 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    2.2 mH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    650mA
  • Frequency - Self Resonant
    700kHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    660mA
  • Case/Size Code
    4747
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.2Ohm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    2200 µH
  • RMS Current (Irms)
    650mA
  • Height
    10.2mm
  • Length
    12.3mm
  • Width
    12.3mm