  • MSS1278-123MLB
MSS1278-123MLB
advertisement
Manufacturer No:
MSS1278-123MLB
HK JDW NO:
3194-MSS1278-123MLB
Package:
Datasheet:
MSS1278-123MLB
Step5Bar-code shipping tag
MSS1278-123MLB
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    12 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    5.2A
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    8.84A
  • Case/Size Code
    4747
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    25.8mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    12 µH
  • RMS Current (Irms)
    5.2A
  • Height
    8.05mm
  • Length
    12.3mm
  • Width
    12.3mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 12 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2007
  • Tolerance
    20%