  • MSS1278T-392NLB
MSS1278T-392NLB
advertisement
Manufacturer No:
MSS1278T-392NLB
HK JDW NO:
3194-MSS1278T-392NLB
Step5Bar-code shipping tag
MSS1278T-392NLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 14 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    30%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    3.9 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    7.7A
  • Frequency - Self Resonant
    35MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    16.52A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    13mOhm
  • Inductance Tolerance
    30%
  • Inductance-Nom (L)
    3.9 µH
  • RMS Current (Irms)
    7.7A
  • Height
    8.05mm
  • Length
    12.3mm
  • Width
    12.3mm