  • MSS1278T-683MLD
MSS1278T-683MLD
advertisement
Manufacturer No:
MSS1278T-683MLD
HK JDW NO:
3194-MSS1278T-683MLD
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 2256
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MSS1278T-683MLD
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 52 minutes ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Inductance
    68 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    2.6A
  • Frequency - Self Resonant
    6.5MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    3.92A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    101.5mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    68 µH
  • RMS Current (Irms)
    2.6A
  • Height
    8.05mm
  • Length
    12.3mm
  • Width
    12.3mm