  • MSS7341T-502NLD
MSS7341T-502NLD
advertisement
Manufacturer No:
MSS7341T-502NLD
HK JDW NO:
3194-MSS7341T-502NLD
Step5Bar-code shipping tag
MSS7341T-502NLD
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 13 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Tolerance
    30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 13 Inch
  • Inductance
    5 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    4.7A
  • Frequency - Self Resonant
    49MHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    23mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    5 µH
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    7.3mm