  • MT16HTF12864HY-667D3
MT16HTF12864HY-667D3
advertisement
Manufacturer No:
MT16HTF12864HY-667D3
Manufacturer:
Micron Technology
HK JDW NO:
533-MT16HTF12864HY-667D3
Package:
200-SODIMM
Description:
MODULE DDR2 SDRAM 1GB 200SODIMM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MT16HTF12864HY-667D3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Socket
  • Package / Case
    200-SODIMM
  • Number of Pins
    200
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Number of Elements
    16
  • Max Supply Voltage
    1.9V
  • Min Supply Voltage
    1.7V
  • Memory Size
    1GB
  • Speed
    667MT/s
  • Memory Type
    DDR2 SDRAM
  • Access Time
    45 ps
  • Max Frequency
    667MHz
  • Height
    30mm