  • MT18HTF12872FDY-667B5E3
MT18HTF12872FDY-667B5E3
advertisement
Manufacturer No:
MT18HTF12872FDY-667B5E3
Manufacturer:
Micron Technology
HK JDW NO:
533-MT18HTF12872FDY-667B5E3
Package:
240-FBDIMM
Description:
MODULE DDR2 SDRAM 1GB 240FBDIMM
Step5Bar-code shipping tag
MT18HTF12872FDY-667B5E3
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Max Supply Voltage
    1.9V
  • Min Supply Voltage
    1.7V
  • Memory Size
    1GB
  • Speed
    667MT/s
  • Max Frequency
    667MHz
  • Height
    30mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Socket
  • Package / Case
    240-FBDIMM
  • Number of Pins
    240
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    95°C