  • MT18HTF25672AY-40EA1
MT18HTF25672AY-40EA1
advertisement
Manufacturer No:
MT18HTF25672AY-40EA1
HK JDW NO:
533-MT18HTF25672AY-40EA1
Package:
240-UDIMM
Description:
MODULE DDR2 SDRAM 2GB 240UDIMM
Step5Bar-code shipping tag
MT18HTF25672AY-40EA1
    Select All
  • Mount
    Socket
  • Package / Case
    240-UDIMM
  • Number of Pins
    240
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Max Supply Voltage
    1.9V
  • Min Supply Voltage
    1.7V
  • Memory Size
    2GB
  • Speed
    400MT/s
  • Memory Type
    DDR2 SDRAM
  • Access Time
    60 ps
  • Data Bus Width
    72b
  • Max Frequency
    400MHz
  • Height
    30mm