  • MT18HTF25672PKZ-80EM1
MT18HTF25672PKZ-80EM1
advertisement
Manufacturer No:
MT18HTF25672PKZ-80EM1
HK JDW NO:
533-MT18HTF25672PKZ-80EM1
Package:
244-MiniRDIMM
Description:
MOD DDR2 SDRAM 2GB 244MINIRDIMM
Step5Bar-code shipping tag
MT18HTF25672PKZ-80EM1
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Package / Case
    244-MiniRDIMM
  • Surface Mount
    NO
  • Number of Pins
    244
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    244
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
    PROGRAMMABLE CAS LATENCY; AUTO/SELF REFRESH; WD-MAX
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.9V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.7V
  • Memory Size
    2GB
  • Number of Ports
    1
  • Speed
    800MT/s
  • Memory Type
    DDR2 SDRAM
  • Data Bus Width
    72b
  • Organization
    256MX72
  • Memory Width
    72
  • Memory Density
    19327352832 bit
  • Max Frequency
    400MHz
  • Access Mode
    DUAL BANK PAGE BURST
  • Height Seated (Max)
    30.152mm
  • Length
    82mm