  • MT18LSDT12872G-133C2
MT18LSDT12872G-133C2
advertisement
Manufacturer No:
MT18LSDT12872G-133C2
HK JDW NO:
533-MT18LSDT12872G-133C2
Package:
168-RDIMM
Description:
MODULE SDRAM 1GB 133MHZ 168RDIMM
Step5Bar-code shipping tag
MT18LSDT12872G-133C2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Socket
  • Package / Case
    168-RDIMM
  • Number of Pins
    168
  • Published
    2005
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Frequency
    133MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Number of Elements
    18
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Speed
    133MHz
  • Memory Type
    SDRAM
  • Max Frequency
    133MHz
  • Height
    43.2mm