  • MT20E-2405SI-W
MT20E-2405SI-W
advertisement
Manufacturer No:
MT20E-2405SI-W
Manufacturer:
Kaga Electronics USA
HK JDW NO:
867-MT20E-2405SI-W
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
MT20E-2405SI-W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MT20E-2405SI-W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~66°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    MT20E (20W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    20W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    4A