  • MT36HTF25672FY-667B3E3
MT36HTF25672FY-667B3E3
advertisement
Manufacturer No:
MT36HTF25672FY-667B3E3
Manufacturer:
Micron Technology
HK JDW NO:
533-MT36HTF25672FY-667B3E3
Package:
240-FBDIMM
Description:
DRAM Module DDR2 SDRAM 2GByte 240FBDIMM Tray
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MT36HTF25672FY-667B3E3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Socket
  • Package / Case
    240-FBDIMM
  • Number of Pins
    240
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    95°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Number of Elements
    36
  • Max Supply Voltage
    1.9V
  • Min Supply Voltage
    1.7V
  • Memory Size
    2GB
  • Speed
    667MT/s
  • Memory Type
    DDR2 SDRAM
  • Max Frequency
    667MHz