  • MT36LSDF12872G-13ED1
MT36LSDF12872G-13ED1
advertisement
Manufacturer No:
MT36LSDF12872G-13ED1
Manufacturer:
Micron Technology
HK JDW NO:
533-MT36LSDF12872G-13ED1
Package:
168-RDIMM
Description:
MODULE SDRAM 1GB 133MHZ 168RDIMM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MT36LSDF12872G-13ED1
    Select All
  • Mount
    Socket
  • Package / Case
    168-RDIMM
  • Number of Pins
    168
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Frequency
    133MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Number of Elements
    36
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Memory Size
    1GB
  • Speed
    133MHz
  • Memory Type
    SDRAM
  • Access Time
    5.4 ns
  • Data Bus Width
    72b
  • Max Frequency
    133MHz
  • Height
    43.2mm