  • MT40A256M16LY-062E AIT:F TR
MT40A256M16LY-062E AIT:F TR
advertisement
Manufacturer No:
MT40A256M16LY-062E AIT:F TR
Manufacturer:
Micron Technology Inc.
HK JDW NO:
533-MT40A256M16LY-062E AIT:F TR
Package:
96-TFBGA
Datasheet:
Description:
Memory IC
Quantity:
In Stock : 16406
Step5Bar-code shipping tag
MT40A256M16LY-062E AIT:F TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    96-TFBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~95°C TC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SDRAM - DDR4
  • Voltage - Supply
    1.14V~1.26V
  • Memory Size
    4Gb 256M x 16
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    1.6GHz