  • MT49H16M18FM-25 IT:B
MT49H16M18FM-25 IT:B
advertisement
Manufacturer No:
MT49H16M18FM-25 IT:B
HK JDW NO:
533-MT49H16M18FM-25 IT:B
Package:
144-TFBGA
Description:
1.5/1.81.82.5V V Memory IC 18.5mm mm
Quantity:
In Stock : 16178
Step5Bar-code shipping tag
MT49H16M18FM-25 IT:B
  • Package / Case
    144-TFBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • Part Status
    Discontinued
  • Number of Terminations
    144
  • Additional Feature
    AUTO REFRESH
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B144
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.9V
  • Power Supplies
    1.5/1.81.82.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.7V
  • Memory Size
    288Mb 16M x 18
    Volatile
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    400MHz
  • Supply Current-Max
    0.655mA
  • Access Time
    20ns
  • Organization
    16MX18
  • Memory Width
    18
  • Memory Density
    301989888 bit
  • Sequential Burst Length
    248
  • Length
    18.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Width
    11mm