  • MT49H32M18BM-25:B
MT49H32M18BM-25:B
advertisement
Manufacturer No:
MT49H32M18BM-25:B
HK JDW NO:
533-MT49H32M18BM-25:B
Package:
144-TFBGA
Datasheet:
MT49H32M18BM-25:B
Description:
1.5/1.81.82.5V V Surface Mount 144 Pin Memory IC MT49H32M18 576 Mb kb 18.5mm mm
Quantity:
In Stock : 3212
Step5Bar-code shipping tag
MT49H32M18BM-25:B
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    144-TFBGA
  • Number of Pins
    144
  • Operating Temperature
    0°C~95°C TC
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    144
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Additional Feature
    AUTO REFRESH
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    MT49H32M18
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.9V
  • Power Supplies
    1.5/1.81.82.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.7V
  • Memory Size
    576Mb 32M x 18
  • Supply Current-Max
    0.655mA
  • Access Time
    20ns
    Parallel
  • Data Bus Width
    18b
  • Organization
    32MX18
  • Memory Width
    18
  • Address Bus Width
    24b
  • Density
    576 Mb
  • Standby Current-Max
    0.055A
  • Max Frequency
    400MHz
  • Sequential Burst Length
    248
  • Length
    18.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm