  • MTA4ATF51264HZ-2G6E1
MTA4ATF51264HZ-2G6E1
advertisement
Manufacturer No:
MTA4ATF51264HZ-2G6E1
Manufacturer:
Micron Technology
HK JDW NO:
533-MTA4ATF51264HZ-2G6E1
Package:
260-UDIMM
Description:
MODULE DDR4 SDRAM 4GB 260UDIMM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MTA4ATF51264HZ-2G6E1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    260-UDIMM
  • Surface Mount
    NO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    260
  • Additional Feature
    WD-MAX
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    ZIG-ZAG
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.2V
  • JESD-30 Code
    R-XZMA-N260
  • Operating Temperature (Max)
    95°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.26V
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.14V
  • Memory Size
    4GB
  • Number of Ports
    1
  • Speed
    2666MT/s
  • Memory Type
    DDR4 SDRAM
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Organization
    512MX64
  • Memory Width
    64
  • Memory Density
    34359738368 bit
  • Access Mode
    SINGLE BANK PAGE BURST
  • Height Seated (Max)
    30.13mm
  • Length
    69.6mm
  • Width
    2.5mm